gallery/thumbnail_Image

NEW YORK

gallery/thumbnail_IMG_0458

 Biz eylülde yine çocukluk arkadaşım ile düştük yollara. Arkadaş demiyim hatta kardeşiz biz. Bizim için çok değerli bir tatildi çünkü küçükken hayalimizdi beraber New York’a gitmek...
 5 günlük NYC maceramızda Long Island’da kaldık. Şehir merkezine gitmek için tren kullandık hem hesaplı hem kolay oldu ulaşımımız. 

Times Square,NYC

gallery/thumbnail_Snapseed (10)

 Şehir içini Hop-On Hop-Off otobüs (CitySightseeing) ile gezdik. 1.5 gün ayırdık. Downtown turu yaptık biz toplamda 17 durak vardı. Gezmek isteğimiz duraklarda inip yürüyerek gezip sonrasında tekrar binerek devam ettik, 15 dakikada bir duraklardan otobüs geçiyor. Bilet 24 saat geçerli olduğu için ertesi gün öğlende kullanabildik. 40 dolardı hatırladığım içine Statue of Liberty’i görmek için bot turu da dahil.
 Hatta bu fotoğraf otobüsün ilk durağı, beklerken boş durmayayım dedim:) 

Eylül,2019

gallery/thumbnail_Snapseed (8)

 Statue of Liberty için son bot saat 16.00’da kalktığı için ilk gün yetişememiştik. İkinci gün planımız önce geziye buradan başlamak sonra da outlete gitmekti.
 11. Durakta indik. Harita ve çalışanlar sizi yönlendiriyor. Ücretsiz bot turu ile ulaşımı sağlıyor. Dilerseniz adaya götüren ayrı turlarda var. Bizim tur yaklaşık 2 saat sürüyor. Dönerken de aynı olduğu için zaman kaybetmemek adına biz inip uber kullandık outlete koş koş koş :)Aynı turdan outlet için de bilet almıştık. Otobüs ile gerçeklestirdik ulaşımı. Çalışanlar otobüslerin kalktığı yere yönlendiriyor. Woodbury Common Premium Outlets’e gittik. Ortalama 2 saat sürüyor yol. Gidiş dönüş 30 dolardı hatırladığım.

gallery/thumbnail_Snapseed (9)

 Son günümüzü Montauk’ta geçirdik. İnanılmaz keyif aldığım bir yerdi. Long Island’in en doğusunda yer alan bir kasaba. East Hampton kasabasının bir parçası ve Suffolk ilçesinde. Lighthouse denilen meşhur bir deniz feneri var. 5 dakika ile müzeye girmeyi kaçırsakta gün batımında görmek çok güzeldi.

Montauk,NY

  gallery/thumbnail_2F723B7D-36E0-4BF6-8DCD-FD1BB1A78218
  gallery/thumbnail_Snapseed (11)

  IHOP,NY

  gallery/IMG_0507

  Hershey's Store, NYC

  gallery/thumbnail_IMG_16994555

  Little Italy,Manhattan

  gallery/thumbnail_IMG_0644

  Downtown Tur Duraklar

  Empire State Building